דרמטולוגיה היא רפואת העור, הבוחנת ומתייחסת למאפיינים האנטומיים, הפיזיים והפתולוגים של שכבות העור והרקמות, לאבחון ולטיפול בנגעים ובמחלות שונות. 

דרמטולוגיה קוסמטית מתמקדת בפתרונות הרבים שמציעה הרפואה המתקדמת, לטיפול בנזקי הזמן והסביבה בעור, החל מחומרי הזרקה למיצוק ומילוי הפנים, פיסול הפנים וניתוחים אסתטיים.

דרמטולוגיה קוסמטית אמנם אינה באה לתת מענה לתחלואות, אולם נשענת על ההבנה כי ישנו קשר בין בריאות העור למראה שלו, ועל כן כלל הטיפולים הניתנים במסגרתה נשענים על פתרונות רפואיים מתקדמים.

מהם הטיפולים שניתנים תחת דרמטולוגיה קוסמטית?

מזותרפיה – טיפולי מזותרפיה עושים שימוש בתרכובות טבעיות של ויטמינים ומינרלים, בהזרקה לעור הפנים, להשגת תוצאה של הצערת העור, טיפול בקמטים והעלמת כתמי עור ופגעי עור. ההזרקה מתבצעת בצורה עדינה במיוחד שאינה פולשנית, והתרכובת מותאמת אישית לכל מטופל על פי מצבו הייחודי וצרכי העור שלו. 

טיפולי מזותרפיה נותנים מענה הדרגתי בתכנית טיפולים מותאמת אישית ומוקפדת, להשגת תוצאה מיטבית, ושיפור מראה העור והצערתו בעשרות אחוזים. הטיפול מסייע לשינוי מאזן הלחות בעור ולהעשרה שלו ברכיבים המטיבים אתו, ונותרים לאורך זמן.

בוטוקס – הטיפול בבוטוקס הוא טיפול בהזרקה אף הוא, כאשר זה מיועד בעיקרו לטיפול בקמטי הבעה אשר נחרצים עור הפנים ונעשים עמוקים יותר עם השנים. הבוטוקס הוא חלבון אשר מרפה את השריר באזור ההזרקה, ומסייע במילוי קמטוטי העיניים, "קמט החשיבה" בין הגבות וקמטוטים באזור הלסת. מדובר בטיפול לא פולשני אשר מתבצע בעזרת חומרים מאלחשים בלבד, ותוצאותיו טובות. עם השנים יהיה צורך לחזור על הטיפול, בהתאם לקצב הזדקנות העור ולמצב הפנים של המטופל.

מתיחת פנים – הטכנולוגיות המתקדמות בתחום הרפואה האסתטית נותנות מענה למגוון צרכים אסתטיים בעבור עור הפנים, בניהם מתיחה מחודשת של הפנים, לאחר הזדקנות, הרפיה וצניחה של העור כתוצאה מתהליך הזדקנות ומתנאים סביבתיים. בעד שבעבר תהליך מתיחת הפנים התבצע בהליך כירורגי מורכב הדורש החלמה ארוכה, כיום עולם הדרמטולוגיה הקוסמטית הוליד שיטות מתיחת פנים ללא ניתוח, על ידי חוטים דקים המוזרקים לנקודות בעור הפנים, ללא חיתוכים וסכנת היוותרות צלקות. 

החוטים עשויים מחומרים טבעיים שנספגים בקלות בעור, לאחר שהם מבצעים את פעולתם: מתיחה של עור עודף ונפול, העלמת קמטי גיל והבעה וחידוש למשעי של מראה עור הפנים. 

טיפולים בנזקי פיגמנטציה – הופעת כתמים בצבעים שונים על גבי עור הפנים הם סימן לכשל בפיגמנטציה אשר עשוי לנבוע מנזקים סביבתיים או גנטיים. כך או כך, עם הופעתם כתמים אלו לא ייעלמו ללא טיפול מתאים, וכפי הנראה יוסיפו להתרחב ולהופיע, מה שמייצר מראה של עור פנים לא אחיד ומבוגר. טיפול רפואי מוקפד בבעיות פיגמנטציה עשוי לסייע לטשטוש ואף להעלמה מוחלטת של הכתמים, וזאת באמצעות התאמה אישית של הטיפול ביחס לסוג העור ואופי הנגעים. הטיפול המוביל להעלמת כתמי פיגמנטציה הוא טיפול בלייזר. 

הטיפולים מבוססים על שימוש בקרינת לייזר בעלת אנרגיה גבוהה ובאורך גל מותאם ומתוכנן אשר נספג במלנין. הלייזר מוכח כבעל יכולת להעלים או להבהיר מגוון נגעים ומפגעים פיגמנטים בעור הפנים באחוזי יעילות גבוהים מאוד. תוצאות הטיפול בלייזר תלויות בעומק המלנין וגוון הנגע, ביחס לגוון עור הפנים.

דרמטולוגיה קוסמטית היא למעשה התמחות רפואית שמאפשרת לרופאים להעמיק ולחדד את ידיעותיהם ומיומנויותיהם בתחום האסתטיקה הרפואית, ולהעניק למטופלים מענה מקצועי, יעיל ואחראי, תחת מאגרי הידע הללו. בפניה לטיפולים אסתטיים מתקדמים נכון וחשוב להעדיף רופא מוסמך המלווה את האבחנה ותהליכי הטיפול, להבטחת תיאום ציפיות ושקיפות, טיפולים יעילים ומותאמים אישית וליווי רפואי בכל שלבי ההליך.

דילוג לתוכן