הדרך הנפוצה ביותר לחדש את עור הפנים היא פילינג. זוהי אחת השיטות המוכרות ביותר ולא רק נשים

 מבצעות אותה אלא גם גברים רבים ברחבי הגלובוס כאשר עור הפנים לאחר הטיפול ייראה הרבה יותר צעיר. יש שיטות פילינג שונות ומגוונות כאשר במאמר זה נסקור את כולן כולל יתרונותיהן.

הכירו את הפילינג הכימי

טיפול פילינג לפנים

פילינג כימי אולי נשמע לכם מפחיד אך אפשר לשים את ה

חששות בצד. לא מדובר על פילינג מסוכן בשום צורה וזו אחת השיטות הנפוצות ביותר. שיטה זו מבוססת על שימוש בתמיסה שמכילה חומרים כגון חומצה תת כלורית, TCA כאשר לשיטה זו יש עוד חלוקה נוספת כמו פילינג שטחי, פילינג בינוני וכן הלאה. זוהי שיטה שמתבססת על קילוף העור כאשר עומק הקילוף נקבע לפי רמת החומציות של התמיה. ברמה של עד 20 אחוזים מבצעים פילינג עדין שהופך את עור הפנים לחלק יותר ובין 20 ל-50 אחוזים מתבצעת פעולת שיוף בינונית שמגיעה לדרמיס, ומעל 50 אחוזים הפילינג מוגדר ככזה עמוק שדורש הרדמה מקומית.

מהו פילינג ביולוגי?

פילינג ביולוגי לפנים מבוסס על חומצות אך ההבדל הוא שקילוף ביולוגי של עור הפנים לא מבוסס על יצירת כוויה מכוונת אלא על המסת הקרטין, שהוא חלבון שמחבר בין שכבות העור, כאשר העליונה לא נראית במיטבה והחלפה שלה תחדש את עור הפנים. המסת החלבון מאפשרת להסיר בקלות את אותה שכבה, זוהי שכבת האפידרמיס, כאשר במקומה תצמח שכבה חדשה תוך זמן החלמה יחסית קצר. את הפילינג הזה ניתן לבצע בבית וזה היתרון הגדול שלו כאשר יש תכשירים קוסמטיים ייעודיים לשם כך.

 הפילינג המכני ללא שימוש בחומרים

אפשר לנחש לבד כיצד מתבצע פילינג מכני אחרי שכבר שמעתם על שני הסוגים הקודמים. המטרה של פילינג מכני היא החלקת קמטים והעלמתם, כאשר הוא מתבצע על ידי שפשוף. ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים כמו משל תכשירים שמורכבים מגרגירים, מכשירים ייעודיים עם ראש יהלום, קריסטלים או מברשת שמיועדת לשם כך ועוד. סוג זה זה מקרצף את השכבות העליונות וכך מעודד את הגוף לייצר עוד אלסטין וקולגן, שיש להם תפקיד מכריע בחידוש העור.  תכשירים אלו מבצעים פילינג קל ויש להשתמש בהן בתדירות גבוהה, וניתן להשתמש בהם במקומות מסוימים בעור ולא בכול הפנים.

פילינג בלייזר

אי אפשר לדבר על טיפולי פנים וטיפולים קוסמטיים בלי להזכיר את המכשיר הידוע מכול, הלייזר. הוא משמש להסרת שיער והוא משמש להעלמת קמטים והוא יכול גם לסייע לנו בפילינג. בשיטה זו מתבססים על אנרגיית החום שיוצר הלייזר כאשר היא משפיעה על הרקמות בכל חלקי הפנים. נוצר נזק מבוקר שמעודד את החלמתו של העור, כאשר העור נהיה מוצק יותר, חלק יותר וללא צלקות, יחד עם אפשרות לטשטש צלקות מכוערות. היתרון הוא שניתן לבחור בין פילינג קל ועד עמוק כאשר אפשר להתאים את הטיפול למצב העור. זהו טיפול אגרסיבי יחסית ויקר יותר מהשאר, אך תוצאותיו טובות.