קמטים בעור הפנים הם בין פגעי הגיל הבולטים, אשר משפיעים השפעה מכרעת על מראה הפנים. לאורך השנים העור מאבד מגמישותו הטבעית ומן הנפח שלו, וקמטי גיל נחרצים בו וגורמים למראה מבוגר ומריר. 

טיפול בקמטים

טיפול מונע – כיצד נמנע מהיווצרות של קמטי עור? 

למרבה הצער, לא ניתן להימנע לחלוטין מהיווצרות של קמטי גיל, שכן אלו נוצרים מסיבות רבות, בניהן גנטיות, סביבתיות ואחרות. יחד עם זאת, הגנה על עור הפנים באמצעות קרם הגנה מפני השמש, מיעוט חשיפה לשמש ישירה, הימנעות מעישון ותזונה בריאה ועשירה בפירות, ירקות וסיבים תזונתיים יסייעו בעיכוב תהליכי הזדקנות, בניהם היווצרות של קמטים. 

שימוש בתכשירים ביתיים 

חברות הפארם והיצרניות השונות יוצאות לעתים קרובות בקמפיינים פרסומיים למוצרים ותכשירים לשימוש ביתי, שנועדו למלא ולסלק קמטים, להבהיר כתמי עור ולהשיב לפנים מראה צעיר. חשוב לדעת כי קמט אשר נוצר לא ניתן למלא באמצעות תכשירים ביתיים, ואלה בעלי מסוגלות לעכב התפתחות של קמטים חדשים, או באמצעות שילוב עם מוצרי איפור טשטש את המראה של קמטים קיימים.  טיפול וסילוק של קמטי גיל קיימים בצורה יעילה יכול להתקיים רק באמצעות טיפולים אסתטיים מתקדמים הנשענים על טכנולוגיות רפואיות מתקדמות. 

טיפול בקמטים באמצעות רפואה אסתטית 

מילוי והעלמה של קמטי גיל יכולים להתבצע באמצעות מגוון שיטות, המשלבות בין חומרים לשיטות מילוי וטיפול, בהתאמה לסוג העור ולצרכי המטופל: 

בוטוקס 

השיטה המוכרת למילוי קמטים היא באמצעות הבוטוקס, המופק מרעלן הבוטולינום. הבוטוקס הוא חומר ייחודי המדמה בהרכבו את החומרים הטבעיים הקיימים בעור הפנים, עשיר בחלבונים ומביא לשליטה ולצמצום בהיווצרות הבעות פנים ולהעלמה מוחלטת של קמטי גיל. הטיפול בבוטוקס עשוי ליצור תופעות לוואי וחייב להתבצע במינונים מדויקים ותוך התאמה מלאה לסוג העור. 

הזרקת חומצה 

שיטות נוספות לטיפול בקמטים נשענות אף הן על הזרקת חומרים, כאשר הרפואה האסתטית יצרה מספר תרכובות וחומצות המיועדות למילוי קמטים ולהספגה מלאה בעור, ללא תופעות לוואי. החומצה הפופולרית ביותר למילוי וטיפול בקמטים היא חומצה היאלורונית, חומצה המורכבת מגליקוזאמינוגליקאן לא גופרתי אניוני, חומר אשר קיים ברקמות החיבור, הרקמות האפיתליות והרקמות העצביות. חומצה היאלורונית משמשת לכלל תעשיות רפואיות, ומסייעת בהשבת גמישות העור, המראה הטבעי ומילוי של קמטים. 

מתיחת פנים באמצעות חוטים 

שיטה מתקדמת נוספת להעלמת קמטי גיל היא החדרה של חוטים דקיקים באמצעות מחט אל מתחת לפני העור, וביצוע מתיחה אשר מסייעת בהרמת העור, מתיחתו והשבת הגמישות, וכפועל יוצא מכך מתיחה והעלמה של קמטוטי עור וצוואר וטיפול בקמטים עמוקים. 

פיסול פנים 

גם פיסול פנים מסייע בהעלמת קמטים, כאשר טיפול זה מתבסס על מילוי הקמטים והשקעים בעור והשבת הנפח שאבד עם השנים לעור הפנים. 

כל הטיפולים הללו, לצד טיפולים מוכרים נוספים, מתבצעים ללא הליך ניתוחי פולשני, בתהליך קצר, מקומי ובטוח. בחירת ההליך הטיפולי מצריכה פגישת אבחון אל מול רופא מומחה בתחום הרפואה האסתטית, וזאת לצד תשאול וחקר ההיסטוריה הרפואית, וביצוע התאמה מלאה בין סוג הטיפול לצרכי העור ולמצבו הרפואי של המטופל. 

מומלץ לבצע טיפולים אסתטיים בכלל, וטיפולים במילוי והעלמת קמטים בפרט, עם רופא מוסמך ומנוסה בתחום הרפואה האסתטית. 

כל הטיפולים מתאימים לגברים ולנשים, ומאפיינים מטופלים לאחר גיל ארבעים, הגיל בו פגעי הזמן מתחילים לבוא לידי ביטוי על גבי עור הפנים. מרבית סוגי הטיפולים מצריכים תחזוקה וחזרה על הטיפול, בטווחי זמן קבועים, החל ממחצית השנה ועד מדי מספר שנים. 

דילוג לתוכן