היכרות עם התכונות והמאפיינים של עדשות מולטיפוקל יכולה לעזור למי שמתלבטים כיצד לשפר את הראייה ואיכות החיים שלהם. בנוסף, כדאי להכיר את ההבדלים בין עדשות מולטיפוקל לבין עדשות אחרות על מנת לדעת איך לבחור אותן טוב יותר.

מה השוני בין עדשות אלה לאחרות?

ההבדל העיקרי בין עדשות מולטיפוקל לבין עדשות אחרות בא לידי ביטוי באופן שבו הן נותנות מענה לצורך בראייה למרחקים שונים. לשם השוואה, קיימים מספר פרמטרים שדרכם אפשר לראות בצורה הכי ברורה את ההבדל בין עדשות מולטיפוקל לבין שאר העדשות הרגילות:

א. עדשות מולטיפוקל מדמות ראיה טבעית של אדם – ראייה טבעית של אדם בריא מתאימה גם היא למרחקים שונים. כאן נכנס לתמונה היתרון של עדשות מולטיפוקל, כי גם הן מדמות ראיה כזו ופועלות בהתאם למרשם המבוקש.
ב. מניעת מאמץ ועייפות של העיניים – ברמה היום יומית, היתרון של העדפת עדשות מולטיפוקל בא לידי ביטוי במניעת מאמץ ועייפות של העיניים. בגלל שאין צורך להשתמש בכמה זוגות משקפיים נפרדות, מרכיבים עדשות מולטיפוקל ומשפרים את איכות החיים.
ג. אין קו הפרדה בולט – בניגוד לעדשות ביופוקל שמספקות פתרון אופטי לשני מרחקים בלבד, כמו למשל קריאה וממרחק של 2 מטר והלאה, עדשות מולטיפוקל מאפשרות לראות לכל המרחקים. במקביל, אלו עדשות שאין להן את קו ההפרדה הבולט של עדשות ביופוקל ולכן הן מחמיאות יותר לתווי הפנים.

איך בוחרים עדשות מולטיפוקל?

הייחודיות של עדשות מולטיפוקל משפיעה באופן ישיר על האופן שבו צריך לבחור אותן. בעבר למשל הטכנולוגיה לא הייתה מספיק מתקדמת, לכן לא כולם הצליחו להסתגל אליהן. אבל כיום, טכנולוגיה משופרת שמותאמת לצרכי הראייה המשתנים מוכיחה את עצמה. עם זאת, עדיין חשוב להזמין עדשות מולטיפוקל ומשקפיים רק אצל בעלי מקצוע עם התמחות באופטומטריה.
התייעצות עם אופטומטריסט מיומן עוזרת להתאים עדשות מולטיפוקל לצרכים של קהל היעד והלקוחות. לאחר מכן, ניתן להיכנס אל עובי הקורה על מנת לברר איזה סוג של מסגרת הכי תתאים עבור העדשות ותאפשר לנצל את היתרונות שלהן. מבחינת מחיר, כדאי לקחת בחשבון שהשימוש בעדשות הללו חוסך את הצורך ברכישת מספר רב של זוגות משקפיים בנפרד.