על ניתוחים פלסטיים כבר שמענו לא מעט והם הופכים להיות נפוצים יותר משנה לשנה, כאשר גם הטכניקות

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים

שלהם משתפרות והם הופכים להיות בטוחים יותר. הניתוח יעבור בשלום ובצורה חלקה ללא טעויות בעיקר בגללה היכולות המקצועיות של המנתח. איזו הכשרה עובר המנתח ומי מוסמך לבצע את הניתוחים המיוחדים הללו?

מי אתה, מנתח פלסטי?

המנתח הפלסטי הוא אחד האנשים האהובים ביותר שיש. מטופלים רבים מגיעים אליו ויוצאים כמו שהם תמיד רצו להיראות עם מראה של מיליון דולר. אם אתם חולמים יום אחד להיות בצד המנתח תדעו שמחכה לכם הכשרה לא פשוטה. ראשית, חשוב לזכור כי מדבור ברפואה לכל דבר ויש צורך לעבור את לימודי הרפואה 7 שנים מלאות ולא קלות. כמובן שלאחר מכן הוא צריך לקבל רישיון לעסוק ברפואה, קרי לעבור מבחן קשה מאוד, אפילו אם הוא רוצה לעבוד באופן עצמאי.

התמחות בכירורגיה פלסטיק

  • כירורג פלסטי, מנתח פלסטי, רופא פלסטיקאי, כל אלו הם אותם השמות לאותו האדם. ההסמכה שלו צריכה להיות ברורה: רופא מוסמך בתחום הכירורגיה הפלסטית. אם אתם לא מקבלים את האישור הזה אתם לא עוברים אצלו שום דבר ואפילו לא שומעים הסברים. רק רופא שמקבל את ההסמכה הברורה הזו יכול בסופו של דבר לטפל במטופלים שלו במישור החוקי, וזה לא משנה מה המישור המעשי יצליח לספק.
  • ההסמכה של המנתח הפלסטי תירכש בהתמחות שלו שתיארך בין 6 ל-7 שנים. הוא ילמד את המקצוע מרופאים מומחים אחרים ובסוף התקופה צפויים לו מבחנים נוספים. רופא מומחה יהיה בעל תעודת רופא מומחה. לא כל אחד יכול לקרוא לעצמו מומחה, כאשר רק הסתדרות הרופאים ומשרד הבריאות יכולים להסמיך רופאים בתואר זה.

13 שנים לכל הפחות

כדי להיות מנתח פלסטי בישראל יש צורך לעבור הכשרה שתיארך לפחות 13 שנים. זה לא פשוט, זה הרבה זמן, זה מאוד קשה אך זה שווה את זה. ניתוחים פלסטיים מאוד נפוצים בישראל כמו בכל אוכלוסייה מערבית, כאשר יש צורך לשלוט בכמה תחומים ולכן ההתמחות יכולה להתחלק בין כמה מחלקות. הוא צריך לדעת אורתופדיה, פה ולסת, עור ועוד, כאשר רק כך הניתוח יעבור בהצלחה.

דילוג לתוכן