ניתוחים פלסטיים פרצו בסערה לעולם בשנות ה-90 וכיום אפשר למצוא הרבה ניתוחים שבעבר בכלל לא היו

ניתוח פלסטי

ניתוח פלסטי

קיימים. תחילה היו אלו ניתוחי שאיבת השומן והגדלות החזה אך כיום ניתן אפילו לעצב את הישבן ולמתוח את הבטן. למה לא יהיה זה הגשמה לומר כי הניתוחים האלו משנים את חייהם של המטופלים? בואו מבחן יחדיו עד כמה ההשפעות של הניתוח חשובות.

להיראות כמו שאתם רוצים

מאז ומתמיד האדם היה צופה בבבואה של עצמו באגמים ומעיינות ולאחר מכן גם במראה שהתפתחה ותפש את עצמו בצורה מסוימת. הוא היה יכול להעריך את עצמו על המראה שלו ויכול להיות שהוא לא היה שלם איתו, אך הדיונים הללו נשמרו רק למועד מאוחר יותר כאשר התחלנו להגדיר מה יפה ומה לא. כאשר אידיאל היופי מרצד מול עיננו בכל מקום אליו נפנה, אנו מבינים שיש לנו מקום מסוים לשאוף אליו בין אם זה אומר לתקן את האף או להגדיל את החזה. ניתוח פלסטי מגשים את החלום עבור אלו שהמכשול האחרון בדרך לאידיאל זה עובר בחדר הניתוח.

כיצד תורם ניתוח פלסטי לאיכות החיים?

ניתוח פלסטי תורם מאוד לאיכות החיים כיוון שהוא מעלה את הביטחון העצמי. לכל אדם יש ערך עצמי והערך העצמי הזה הוא זה שמשפיע על הביטחון העצמי. הערך העצמי יכול לנבוע משגרתו של האדם ומההערכה של הסביבה של אותו אדם כלפיו, אך בין היתר נובעת גם מהמראה שלו. המראה יכול להיפגע מאוד בגלל איבר בולט שלא כמקובל, כמו אוזניים בולטות או אף עקום, ולכן במקום להיות בקושי הפסיכולוגי הזה ניתוח אחד משנה הכול.

ביטחון עצמי גבוה יותר

אחרי ניתוחים פלסטיים המטופלים מבלים ביטחון עצמי משודרג. הביטחון הזה יכול לשמש אותם בעבודה, יכול לשמש אותם עם בני משפחתם ויכול לשמש אותם גם ביום יום בכל שיחה ובעיקר בקשיים זוגיים. יש לא מעט אנשים שלא שלמים עם המראה שלהם מה שמשפיע על הביטחון העצמי שלהם בדייטים או בהיכרות ראשונית אם בן או בת זוג פוטנציאליים וכאן הניתוח הפלסטי יכול לשנות עולמות.